^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Czujniki czadu

Oferta

DVB-T/DVB-T2(HEVC)

DVB-T to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce w 2013 roku zastąpiła całkowicie telewizję analogową. Nadajniki dzięki emisji cyfrowej mogą transmitować większą ilość programów telewizyjnych w obrębie jednego kanału. W przypadku emisji cyfrowej na jednym kanale można odbierać jeden tzw. multipleks czy zestaw kilku kanałów telewizyjnych w tym również programy w jakości HD. Naziemna telewizja cyfrowa zapewnia idealną jakość obrazu i dźwięku. Oglądając cyfrowy obraz nie zobaczymy „śnieżenia” czy „odbić”, które często powodowały duży dyskomfort w oglądaniu telewizji analogowej. W obrazie cyfrowym tego typu zjawiska nie występują. Dźwięk w DVB-T przesyłany jest również cyfrowo w najwyższej jakości. Dodatkowo możemy odbierać wielokanałowy (przestrzenny) dźwięk Dolby Digital.

DVB-T2 (ang. Digital Video Broadcasting – Terrestrial Second Generation) – standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T drugiej generacji służący do transmisji (przesyłu) skompresowanych danych multimedialnych. Do kompresji audio/wideo przyjęto standardy MPEG-2 i MPEG-4 (H.264/AVC) oraz obecnie wykorzystywany standard MPEG-H (H.265/HEVC). Szacuje się, że wykorzystuje on 50% mniej pojemności pasma radiowego niż DVB-T.

Aby odbierać cyfrową telewizję naziemną DVB-T2(HEVC) trzeba posiadać:
- telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T2(HEVC) lub zewnętrzny tuner DVB-T2(HEVC)
- odpowiednio dobraną oraz ustawioną antenę naziemną.

Moduł Informacja o ciasteczkach

Sat

Przemysław 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. |

NIP: 628-194-20-84 |

Spec

Piątkowski

 tel.600 745 846

 REGON: 243528230