^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Czujniki czadu

Oferta

Elektrozaczepy i zamki elektromagnetyczne

Elektozaczepy i zamki elektromagnetyczne są bardzo ważnym i nieodzownym elementem systemów kontroli dostępu i systemów domofonowych. Są to urządzenia elektromechaniczne, których zadaniem jest blokowanie drzwi w zabezpieczanych obiektach. Po podaniu odpowiedniego sygnału elektrycznego blokada wejścia zostaje zwolniona, umożliwiając dostęp do chronionego obiektu.

 

Elektrozaczepy

Elementy elektrozaczepów wykonane są z materiałów odpornych na korozję, udary mechaniczne i ścieranie, dzięki czemu nie wymagają konserwacji i mogą być stosowane w warunkach zewnętrznych, gdzie są narażone na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych.
Konstrukcja większości modeli elektrozaczepów przystosowana jest do konkretnego typu drzwi (lewe, prawe). Produkowane są też elektrozaczepy uniwersalne, stosowane w drzwiach każdego typu - są to tzw. elektrozaczepy symetryczne.
Elektrozaczepy mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje - wyłącznik, regulację zapadki, pamięć czy czujniki pozwalające określić stan, w jakim znajduje się elektrozaczep (zablokowany, odblokowany).

 

 

 

Zamki elektromagnetyczne

Zamek elektromagnetyczny, nazywany też zworą elektromagnetyczną zbudowany jest z elektromagnesu mocowanego na ścianie lub ościeżnicy oraz metalowej płytki zwierającej mocowanej do ruchomego skrzydła drzwi. Po podaniu napięcia na elektromagnes wytwarzane jest pole magnetyczne przyciągające płytkę zwierającą, w skutek czego wejście zostaje zablokowane.
Zwora elektromagnetyczna, podobnie jak elektrozaczepy rewersyjne pozostaje zablokowana tak długo, jak podawane jest napięcie sterujące. W przypadku zaniku zasilania w sieci energetycznej, wejścia, przy których zastosowano zamek elektromagnetyczny zostają automatycznie odblokowane, dlatego urządzenia te stosowane są powszechnie w miejscach użyteczności publicznej, gdzie wymagają tego przepisy dotyczące bezpieczeństwa.
Zamki elektromagnetyczne stosowane są też wszędzie tam, gdzie ze względu na konstrukcję drzwi lub ościeżnicy nie można stosować elektrozaczepów - np. drzwi szklanych, drzwi obrotowych, itp.
Zamki elektromagnetyczne stosuje się również zamiast elektrozaczepów ze względu na wyjątkowo prostą budowę mechaniczną, dzięki której praktycznie się nie zużywają.

 

 

Moduł Informacja o ciasteczkach

Sat

Przemysław 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. |

NIP: 628-194-20-84 |

Spec

Piątkowski

 tel.600 745 846

 REGON: 243528230